Peeling kawitacyjny – zalecenia i przeciwwskazania
Data publikacji 23 kwietnia 2021Każdy z nas bez wątpienia wie, jak ważne jest prawidłowe oczyszczanie twarzy. Pozwala usunąć nadmiar sebum, pozbyć się resztek kosmetyków czy też kurzu i zanieczyszczeń obecnych na naszej skórze każdego dnia. Dzięki temu nasza cera staje się oczyszczona, pełna blasku i wolniej się starzeje. Obecnie istnieją różne metody oczyszczania, o różnym stopniu skuteczności. Jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów oczyszczających jest peeling kawitacyjny. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć i czy po jego wykonaniu można stosować kwas hialuronowy.
Zobacz także: https://www.enh.pl/jak-szybko-pozbyc-sie-opryszczki/
Czym jest peeling kawitacyjny?
Kawitacja to metoda dogłębnego złuszczania skóry. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Co ważne, przy zastosowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może być wykonywany także latem. Peeling kawitacyjny to swego rodzaju alternatywa dla manualnego złuszczania i oczyszczania twarzy, które nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Przeprowadza się go przy wykorzystaniu ultradźwięków, rozbijając i usuwając martwe komórki naskórka. W ten sposób dociera się do warstwy skóry, która jest pozbawiona zaskórników i zanieczyszczeń.
Peeling kawitacyjny bardzo dobrze przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, umożliwiając łatwiejsze wnikanie substancji aktywnych, które korzystnie wpływają na nawilżenie skóry. Jedną z nich jest kwas hialuronowy.
Peeling kawitacyjny – kiedy go wykonywać?
Choć peeling kawitacyjny to łagodna i nieinwazyjna metoda oczyszczania twarzy, warto mieć świadomość, w jakich przypadkach jego użycie jest zalecane, a kiedy nie powinno się go wykonywać. Peeling kawitacyjny można wykonywać w przypadku:
- cery problematycznej;
- widocznych zmian trądzikowych, zaskórników;
- przebarwień skórnych;
- skóry pozbawionej sprężystości;
- skóry pozbawionej blasku, poszarzałej (np. na skutek palenia papierosów);
- skóry suchej, odwodnionej, wymagającej regeneracji.
W jakich przypadkach nie powinno wykonywać się peelingu kawitacyjnego? To przede wszystkim:
- ciąża i okres laktacji;
- osteoporoza;
- padaczka;
- u osób posiadających metalowe implanty lub rozruszniki serca;
- nowotwory;
- stany gorączkowe;
- choroby tarczycy;
- niewydolność krążeniowa;
- zakrzepowe zapalenie żył.
Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny oddziałuje na naszą skórę na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim dogłębnie oczyszcza skórę i tym samym spowalnia rozmnażanie się na jej powierzchni bakterii, które mogą być odpowiedzialne za rozwój zmian trądzikowych. Zabieg usprawnia przepływ limfy i krwi, dzięki czemu skóra staje się dotleniona oraz zregenerowana. Co równie ważne, efekty działania kawitacji na skórze stają się zauważalne natychmiastowo. Skóra staje się bardziej napięta, znika jej szary i ziemisty kolor, zmniejsza się liczba zaskórników, a pory ulegają zwężeniu. Pierwsze zmarszczki i linie mimiczne także stają się mniej widoczne.
Choć peeling kawitacyjny jest łagodny dla skóry, po jego wykonaniu należy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji i odpowiednim zabezpieczeniu przed szkodliwym działanie promieni słonecznych, które mogą ją podrażnić. Do pielęgnacji skóry świetnie sprawdzi się np. regenerujące serum zawierające kwas hialuronowy.
Zobacz także: https://www.enh.pl/jak-szybko-pozbyc-sie-pryszcza/