Czym jest słupek blokujący u12c?
Data publikacji 18 października 2022Słupek blokujący u12c stosowany jest w celu blokady wjazdu pojazdów na chodniki czy ścieżki rowerowe. Dzięki swojej kolorystyce słupki są widoczne z daleka. Czym warto kierować się przy wyborze słupków? Sprawdź!
Bezpieczne oznakowanie drogi
Słupki drogowe muszą być wykonane z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, która jasno określa wygląd i wymiary słupków. Taki słupek wykonany jest z tworzywa sztucznego w kolorze żółtym lub białym, a następnie oklejany jest taśmą odblaskową — czarną lub czerwoną. Słupki dostępne są w dwóch wersjach — do wkopania lub ze stopką, dzięki której można go przykręcić do podłoża.
Zobacz także: https://www.enh.pl/ile-kosztuje-holowanie-auta-przez-straz-miejska
Dlaczego warto wybrać słupek na stopce?
Słupek u12c na stopce może być umieszczony na niemal każdym podłożu. Można go stosować wewnątrz osiedli tam, gdzie nie ma możliwości, aby wkopać słupek w ziemię. Pozwoli on odgrodzić obszar, na który kierowcy nie powinni wjeżdżać. W razie potrzeby jego demontaż nie powinien stanowić większego problemu. Postawienie słupków w odpowiedniej odległości od siebie zagrodzi pojazdom wjazd i parkowanie na osiedlu, dzięki czemu podnosi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, osób poruszających się na wózkach czy małych dzieci. Słupki tego typu uniemożliwi również parkowanie wzdłuż chodnika, dzięki czemu cała jego szerokość będzie służyła wyłącznie pieszym. Dzięki odblaskowym materiałowi słupek jest dobrze widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy, nie będzie możliwe przeoczenie lub zignorowanie go przez kierowcę.
Słupek u12c – zalety
Słupek blokujący u12c można również postawić na rogu chodnika, tak aby kierowcy widzieli z daleka, że zbliżają się do zakrętu. Słupki informują również o tym, by zachować szczególną ostrożność. Słupki tego typu są powszechne w przestrzeni publicznej, są estetyczne, nie zajmują dużo miejsca, przez co ich postawienie w połowie długości chodnika poprawi komfort korzystania z przestrzeni miejskiej, jednocześnie nie utrudniając poruszania się na przykład osobom z niepełnosprawnościami lub matkom z wózkami. Słupek musi być wykonany z materiałów wysokiej jakości — będzie on stał na zewnątrz, więc będzie narażony na zmieniające się warunki atmosferyczne — śnieg, deszcz, słońce, a także spaliny czy piasek i sól stosowane podczas okresu zimowego. Nie może ulegać zniszczeniu, a taśma nie może stracić swoich właściwości odblaskowych — w końcu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruch drogowego. Warto zatem wybrać sprawdzonego producenta słupków, który wykonuje je zgodnie z obowiązującymi standardami.
Zobacz także: https://www.enh.pl/kiedy-straz-pozarna-moze-usunac-drzewo